HUDOBNÝ ODBOR  l TANEČNÝ ODBOR l  VÝTVARNÝ ODBOR l   HISTÓRIA  l   KOLEKTÍV   l  FOTO l VIDEO l ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI  l   DOKUMENTY  l  KONTAKT   l  ČLÁNKY  l  HLAVNÁ STRÁNKA  O NÁS 

 

ZUZANA GARDOŠOVÁ - operná speváčka
Vyštudovala spev na Cirkevnom konzervatóriu v Bratislave a v roku 2000 debutovala ako Serpinas v opere J.B.Pergolessiho La serva Padrona v divadle West v Bratislave. Počas školy absolvovala množstvo koncertov na Slovensku, v Čechách, v Nemecku a Taliansku.

Vyučovala spev v súkromnej základnej umeleckej škole v Bratislave. Po skončení konzervatória študovala na pedagogickej fakulte UK v Bratislave.

Z koncertnej činnosti :
Bábkové divadlo - J.B.Pergolessi: La Serva Padrona
Divadlo West - J.B.Pergolessi: La Serva Padrona
Rím - koncert pre rádio Vaticana
Zichyho palác - Polorecitál

Sabinov rok 2005 - vystúpila ako hosť pri slávnostnom odovzdávaní cien mesta a primátora


MAREK VRÁBEL - vážna hudba - organ, korepetícia, klavír

Je absolventom košického konzervatória v odboroch organ a klavír a Vysokej školy múzických umení v Bratislave v odbore organ. Pôsobí ako koncertný umelec a pedagóg hry na organe na Cirkevnom konzervatóriu v Bratislave. Úspešne sa zúčastnil mnohých súťaží, prehliadok a festivalov. Koncertoval v Českej republike, Slovinsku, Maďarsku, Rakúsku, Nemecku a Taliansku.

viac na: www.hudobné centrum

 


JURAJ KARNIŠ - kamenosochár

Študoval kamenosochárstvo v Strednej umeleckopriemyselnej škole v Košiciach, výtvarnú výchovu pre 5. - 12. ročník na fakulte humanitných a prírodných vied UPJŠ v Prešove a sochárstvo v Akadémii výtvarných umení v Košiciach.

Je autorom:
- pamätnej tabule Obchodu na korze.
- drevenej plastiky v kúpeľoch Vyšné Ružbachy
Zúčastnil sa výstavy:
- Nová škola versus stará škola v galérii Art Avendis v Krefelde -                 Nemecko.
- spoločnej výstavy v galérii Miró v Snine s kamennou plastikou

Jeho umelecké diela sa nachádzajú v súkromných zbierkach v Taliansku, Nemecku, Slovensku, Francúzsku.

 


PAVLA ARVAYOVÁ - operná speváčka

Je absolventkou košického konzervatória v odbore operný spev. Od roku 2004 študuje na Milánskej vysokej škole cudzie jazyky, literatúru a kultúru a operný spev na Akadémii Musicale di Milano. Pôsobí ako koncertná sólistka na rôznych koncertoch doma aj v zahraničí.Svoj nádherný hlas predviedla aj sabinovčanom pri príležitosti osláv Oscar city Sabinov a svojim recitálom v Kultúrnom centre na Korze.

 


JURAJ ANDRAŠČÍK - výtvarník, grafik, dizajnér nových médií

Text 11.6.2014

Autor sochy Sabíny v parku v Sabinove.

Námestie v Sabinove od pondelka skrášľuje socha Sabíny, devy, podľa ktorej nesie mesto svoje meno. Vytvoril ju Sabinovčan.( celý článok - denník Korzár)

 

Študoval na Strednej škole úžitkového výtvarníctva v Košiciach, v Austrálii študoval na School of visual arts, odbor graphic design a v Taliansku individuálne štúdium na Rite University, odbor arts on internet. V detstve už od škôlky navštevoval Základnú umeleckú školu v Sabinove, kde počas detských rokov vyhral ocenenie Detskej palety.

Ako 11 ročný vystavoval prvýkrát na svojej sólo výstave stovky karikatúr a upútal tak pozornosť médií ako STV, SME, Pravda, Rádio východ, Slovenský rozhlas a pod. Už počas štúdií na Strednej umeleckej škole v Košiciach začal aktívne podnikať so svojou webdesign firmou Graphinence, ktorá v priebehu roka získala prestížne svetové ocenenie v New Yorku THE FWA.

Ako 17 ročný získal zákazku a podpísaný kontrakt od T-SYSTEMS vytvoriť architektonickú animáciu najväčšej administračnej budovy v strednej Európe a viedol kreatívny team 3d grafikov, zvukárov, architekta a prekladateľov a projekt priviedol do úspešného výsledku.

V Austrálii vystavoval ako prvý Sabinovčan svoje olejomaľby a ako prvý Slovák v galérii priamo oproti Sydney Opera House.

Od roku 2007 sa plne začal venovať odboru dizajn počítačových hier v kategórii casual games a mobile games, ktoré uzko súvisia s predchadzajúcimi skúsenosťami. V sučasnosti už má za sebou niekoľko hier, ktoré sú silno ovplyvnené jeho výtvarnými aktivitami a nadviazal pevnú spoluprácu s Talianskym a Americkým distribútorom počitačových hier. Vydal mobilnú hru v sieti Logomania, kde sa táto hra stala najsťahovanejšia. Jeho hry si zahralo viac ako 6 miliónov hráčov po celom svete v priebehu roka 2007.

 


JARMILA VITOVIČOVÁ - moderátorka Slovenského rozhlasu

Vyštudovala Filozofickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave odbor Hudobná veda. V roku 2004 krátko pôsobila v detskom kočovnom divadle v Prešove a od júla 2004 pracuje v Slovenskom rozhlase v Bratislave.

"Pracujem na treťom okruhu, na Rádiu Devín, ktoré absolútne napĺňa moje predstavy o ideálnej práci v kultúrnej oblasti."

Pracuje ako moderátorka pondelňajšieho vysielania. Zároveň pracuje ako hudobná redaktorka v oblasti jazzu a blues. Zaznamenala pre Rádio Devín posledné 4 ročníky Bratislavských hudobných slávností, Bratislavských jazzových dní, Pražskej jari, a iných. Píše do časopisov Hudba a Žurnál. Pravidelne hostí vo svojom štúdiu osobnosti kultúrneho života na Slovensku (Miroslav Dvorský, Dalibor Karvay, Stano Štepka, Robo Šveda, Oliver Dohnányi, Marcel Buntaj, Jana Kirschner....).

Tablá absolventov